Maikrahvi uued rõivad. Suurgildi hoone lünettmaalide ajalugu ja ennistamine

Kaitsja: Kristina Aas
Juhendajad: Mag Hilkka Hiiop
Kaitsmise aasta: 2012
15.05.2012- 15.06.2012
Bakalaurusetöö põhiosa moodustas mahukas kahenädalane projekt-näitus Suurgildi hoone väikese saali lünettmaalide restaureerimistöödest. Suuremõõtmelised lünettmaalid pärinevad 1869. aastast, autoriteks sakslased Leopold von Pezold „Maikrahvi sissesõit Tallinna“ ning Theodor Albert Sprengel „Reformatsiooni algus Tallinnas. Lutheri saadiku pastor Lange vastuvõtt vana raekoja välistrepil”. Rohkem kui sajandivanused kunstiteosed on nüüdseks aja
kulgedes vananenud ja kannatada saanud. Selleks, et lünettmaalide suursugust ilmet taas vaatajateni tuua, koostati maalide restaureerimise projekt, mis sündis koostöös Eesti Kunstiakadeemia restaureerimisosakonna, Ajaloomuuseumi ja Tallinna Ülikooliga.
Näituse kestel oli töö autori ülesanneteks esiteks maalide kunstiajaloolist süžeed, autorite lühielulugu ning jooksvalt restaureerimistööde kulgu ja uuringuid kajastavate planžettide kujundamine. 
Bakalaurusetöö teises osas kirjeldatakse üksikasjalikult varasemaid ja praegu läbiviidud maale puudutavaid restaureerimistöid ja selleks kasutatud vahendeid ning antakse lühiülevaate maalide kunstiajaloolisest taustast, süžeest ning kunstnike poolt kasutatud maalitehnikatest.


Faili nimi: maikrahvbaka.pdf
Faili suurus: 57.42MB
Ava dokument Lae alla
Faili nimi: maikrahvbaka_lisad.pdf
Faili suurus: 4.94MB
Ava dokument Lae alla