PAULUS

Prindi aruanne

KIRJELDUS:
Tegemist on apostel Pauluse kujuga, kes seisab altarimaali kõrval vasakul ääres (altari suhtes). Paremas käes hoiab ta lahtist raamatut ja vasak käsi on väljapoole suunatud. Arvatavasti on kujul vasakus käes olnud mõõk. Hetkel on sinna sobitatud puidust kepp. Kujul on pikad lopsakad lokkis juuksed ja habe. Nägu on pisike ja ilmekas. Skulptuur on nikerdatud äärmise detailsuseni, sealhulgas näiteks käe- ja jala veenid. Viimase polükroomia kihi on skulptuur saanud 1888. aastal. Kujul on pruunid juuksed ja habe, tumedam pruun rüü ning kuldne pealisrüü. Nahatoon on roosa. Kullatud on ka raamatulehed.
Paulusele on eelnevalt teostatud 10 dokumenteeritud sontaaži, kuid mille dokumentatsioon kohati ei klapi ning kaks ristlõike proovi. Lisaks on tehtud üle skulptuuri mitmeid poolikuid ja mitteinformatsiivseid sontaaže.
2019. aasta uuringu käigus teostati 4 instrumentaalanalüüsi, 2 statigraafia proovi ja 3 XRF uuringut , kohtadena kasutati vanu sontaaže. Lisaks võeti üks puidu proov pedestali alt.

LÄBI VIIDUD UURINGUD:
-pildistamine
-pragude ülesmärkimine ja pildistamine
-fotogramm-meetria
-röntgen
-XRF (proovid 2462, 2464, 2465)
-Instrumentaalanalüüsid
-Statigraafia proovid
-varasemate sontaažide uurimine

SEISUKORD JA LÄBI VIIDUD KONSERVEERIMISTÖÖD:
Kuju on üldiselt heas seisukorras, värvikiht on korralikult kinni. Puuduvad üksikud detailid nagu vasakus käes olev mõõk, vasaku jala suur varvas, vasaku käe sõrme otsad ning tagumine pool pedestalist, kus ta seisab. Mõningad ühendused liiguvad ja logisevad, kuid on kinni- vasak käsi, vasaku käe pöial ning raamat. Lisaks on näha puu kuivamise murde kohad. Kuju on väga määrdunud, kaetud paksu kinnise tolmu kihi, linnu väljaheidetega ning vetikatega (kätel ja jalgadel).

Autor: Chr. Ackermann
Kunstiliik: SKULPTUUR / SCULPTURE

Teose mõõdud:
Laius: 57.0cm