PEETRUS

Prindi aruanne

KIRJELDUS: Peetrus asetseb altari põhikorpuse vasakul poolel.
Keharaskus toetub paremale jalale, vasak põlvest kõverdatud jalg toetub pöiale. Skulptuur seisab paljaste jalgadega, varbad ulatuvad veidi üle neljakandilise aluse. Kehahoiak veidi pöördes. Vasak käsi hoiab piiblit, toetades raamatut vastu külge. Raamat kinnitatud kahe (nahk) rihma või klambriga. Paremas, ülestõstetud käes hoiab võtit (võti on kaasaegne asendus). Võtit hoidva käe neli sõrme on teisest lülist murdunud (kadunud). Parem käsi on eraldi puutükist, liitekoht nähtav. Kätel välja voolitud ka veresooned. Pea on pööratud veidi vasakule ehk ruumi keskele, näoilme tõsine. Peetruse pealagi on kiilas, lühikesed juuksed, otsaees juuksetukk, lühike habe ja vuntsid. Kõrvad (Ackermanni loomingus pigem erand) veidi väiksed ning asetsevad madalamal kui anatoomiliselt õige.
Riietus: kannab pikka kraega mantlit, rinnal nööpide rida (11). Kuldne sügavate voltidega drapeering (keep) heidetud üle vasaku õla selja tagant paremale puusale, vöökohal seos, sealt langeb alla põlvedeni. Mantli ja keebi voldistik väga rikkalik ja peenelt viimistletud.
Skulptuuri tagumine külg vähem välja viimistletud, vähem polükroomia kihte. Tagaküljel mantel hall, 19. sajandi ülevärvimine katab ka küljetüki.

LÄBI VIIDUD UURINGUD: Stratigraafia, XRF, instrumentaalanalüüs

Autor: Chr. Ackermann
Kunstiliik: SKULPTUUR / SCULPTURE

Teose mõõdud:
Laius: 32.3cm
Kõrgus: 52.0cm